O Ślimakach

Snails Garden Horeca zajmuje się produkcja ślimaków śródziemnomorskich mięsnych na polskim rynku. Posiadamy nowoczesny sprzęt, odpowiadający potrzebom pierwszej klasy, gdzie stosowane są odpowiednie praktyki produkcyjne. Hodowla oraz przetwarzanie ślimaków w gotowe wyroby odbywa się w tym samym miejscu, co przekłada się na gwarancję ich świeżości.

Nasze ślimaki mają zapewnione najlepsze warunki dla ich rozwoju. Hodujemy je w idealnym środowisku, w którym występuje bujna roślinność i naturalna poranna rosa. Dodatkowo mieszanki paszowe sporządzamy z wyselekcjonowanych i ekologicznych ziaren zbóż z domieszką specjalnych ziół. Każdego dnia je kontrolujemy i doglądamy osobiście, a podczas selekcji poddawane są rygorystycznej ocenie jakościowej.

Już od czasów starożytnych Rzymian przypisuje się ślimakom właściwości afrodyzjaku. Ich mięso jest bardzo delikatne, chude i zdrowe, zawierają bowiem wiele cennych wartości odżywczych takich jak: białko, selen, wapń, magnez, cynk, miedź czy jod. Mogą być przyrządzone poprzez gotowanie, pieczenie lub duszenie w sosie.

Nasze produkty

  • Nie zawierają konserwantów, polepszaczy i sztucznych środków barwiących żywność
  • Pochodzą z własnego gospodarstwa
  • Mogą być pakowane w różnej wielkości i ilości
  • Występują w postaci mrożonej i chłodzonej
  • Posiadają najwyższą jakość Smaku!

W naszej ofercie znajdziecie Państwo 2 rodzaje ślimaków mięsnych hodowlanych:

 

 

Ślimak śródziemnomorski - Cornu aspersum aspersum, synonim - Helix Aspersa Müller, zwany także Petit Gris – czyli ślimak mały szary. Pochodzi z Europy Zachodniej, występuje całkowita ochrona tego gatunku. Spożycie dopuszczone jedynie z hodowli. Możliwość gotowania i podawania razem z muszlą lub w postaci filetów. Ślimak afrykański - Cornu aspersum maxima, synonim - Helix Aspersa Maxima, zwany także Gros Gris – czyli ślimak duży szary. Pochodzi z Afryki Północnej. Do Europy dotarł poprzez Francję i tam zdobył największą popularność - zastępuje ślimaka winniczka. Podawany w postaci filetów.

 

 

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br