KAWIOR BIAŁY TRUFLOWY

kawior bialy truflowy SnailsGarden Skalmowscy

kawior ikra bialy truflowy SnailsGardencertyfikat kawior bialy truflowy SnailsGardenCertyfikat "Dobry Produkt" - w kategorii "Produkt Wysokiej Jakości"

dobry produkt

Słoiczek - 50 gram / około 600 białych kulek!

Kawior Truflowy z jajeczek Ślimaka śródziemnomorskiego - Cornu aspersum jest szczególnym i bardzo zdrowym produktem odżywczym, działa jak silny przeciwutleniacz, obniża rozwój chorób sercowych, zapobiega powstawaniu zakrzepów i polepsza przepływ krwi.

Idealny jako dodatek do dań, przystawek i deserów.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe
Aminokwasy i Białka
Witaminy A, D i E oraz witaminy z gr. B w tym kwas foliowy
Sole Mineralne – fosfor, cynk, magnez, jod, wapń,krzem i wiele innych

Cena obejmuje:

SŁOICZEK KAWIORU 50 G
50 gram około 600 białych kulek!

kawiorslimakkawiorsnailsgarden

Jeśli myśleliście, że tradycyjny rosyjski kawior jest najdroższym i najbardziej ekskluzywnym kawiorem na świecie, nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie. Wielokrotnie droższe (i o wiele bardziej niedostępne dla przeciętnego człowieka) są bowiem jajeczka jednego z gatunków jadalnych ślimaków śródziemnomorskich - Cornu aspersum. Ta biała substancja kształtem przypomina kawior, stąd nieoficjalna nazwa: "biały kawior". Nie jest to jednak rybia ikra, lecz jajka... ślimaka.

Na pomysł kulinarnego (i nie tylko) wykorzystywania jajeczek tego gatunku ślimaków wpadli Rzymianie, zajadający się od wieków mięczakami lądowymi. Jaja ślimaków to bardzo stary przysmak, ceniony już w starożytności przez mieszkańców Rzymu, a także Egipcjan i Greków, którzy nazywali je "perłami Afrodyty".

Dziś ślimaczy kawior pochodzi w stu procentach z hodowli, rozpowszechnionych w Europie, coraz popularniejszych także w Polsce. Każdy ślimak znosi raz w roku średnio około 100 jaj (czyli około 5 gramów). Hodowcy muszą bardzo delikatnie zebrać każde jajeczko (o średnicy około 3-4 mm). Robi się to wyłącznie ręcznie, stąd wysoka cena końcowego produktu. Do wyprodukowania kilograma kawioru z jaj ślimaków potrzeba bowiem około 26 tys. sztuk jajeczek. Wypełnienie małego słoiczka zajmuje wprawionym osobom ok. 4 godzin. Dlatego nie ma co się dziwić, że za kilogram zapłacimy nawet około 7 tysięcy złotych! 

Zamównia HoReCa

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br