KASZTANY JADALNE

Kasztan jadalny należy do zupełnie innego gatunku niż znany nam powszechny kasztanowiec, który często możemy spotkać w parkach. Drzewa kasztanów jadalnych pochodzą z drzewa chlebowego, które rzadko możemy spotkać w Polsce, ponieważ wolą cieplejsze klimaty, dlatego występują głównie w Europie południowej, gdzie zimy są bardziej łagodne.

Kasztany jadalne stanowią słodką, ekskluzywną i pyszną przekąskę lub jako nadzienie czy dodatek do mięs. W smaku zbliżone są do orzechów, są lekkostrawne i bardzo odżywcze, mają właściwości antyrakowe, wzmacniają odporność, są idealne dla osób żyjących w ciągłym stresie.

Kasztany jadalne przygotowuje się je bardzo prosto i szybko, jada się je gotowane, pieczone lub prażone, najlepiej smakują na gorąco. Kasztany bogate są w skrobie, błonnik i w sole mineralne, takie jak magnez, potas, wapń, żelazo, miedź oraz fosfor, a także kwas jabłkowy, lecytynę, escynę, proteiny oraz witaminy z grupy B, C, E i K.

Oferujemy Państwu wyselekcjonowane, błyszczące i najwyższej jakości kasztany jadalne z Hiszpanii.

 

Cena: Napisz do nas

brak

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br