WARTOŚCI ODŻYWCZE ŚLIMAKÓW HODOWLANYCH

 

hodowla slimakow Bistro Slimaka My kreujemy trendy. Inni je kopiują. Snails Garden jest firmą innowacyjną, swego rodzaju trendsetterem na polskim rynku handlowym ślimaków jadalnych. Pierwsze badania ślimaków hodowlanych w Polsce! Pozyskiwanie i jakość zdrowotna mięsa ślimaków.

 Różnica pomiędzy ślimakiem winniczkiem a ślimakiem hodowlanym śródziemnomorskim:
- ślimak winniczek jest bardzo twardy, ma ziemisty smak, nie ma nad nim kontroli weterynaryjnej
- ślimak hodowlany ma kontrolowany cykl hodowli i karmienia

Najważniejsze atuty:
- mięso miękkie, ma krótki czas przygotowania co jest ważne w restauracji
- struktura mięsa wysokiej jakości, mięso jest delikatne
- mięso łatwe w obróbce termicznej, można podawać gotowane, pieczone, duszone , smażone, mielone, marynowane, jako pasztet
- łatwo się łączy z innymi składnikami, możemy sami kreować jego smak poprzez zioła i przyprawy
- wartości odżywcze, min 16% białka, nasycone kwasy tłuszczowe , witaminy

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce która ma w swojej ofercie mięso ślimaka świeże, nie mrożone. Dostępność produktu cały rok. 

Ślimaki były jadane w Polsce już w 1682 roku. W najstarszej polskiej książce kucharskie jest więcej przepisów na ślimaki niż wieprzowinę!. Teraz dostępne w Polsce - 16% białka w 100g mięsa. Węglowodany na prace mózgu 1,9 grama! Ponad 70% nienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszczu tylko 0,83g. Ślimaki mięsne - filety Eko Snails Garden

Ferma Snails Garden wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumenta, zbadała wartość odżywczą ślimaków hodowlanych jadalnych z gatunku Helix apsersa (Cornu).

 

Szybki rozwój sektora żywnościowego na świecie, a także w Polsce, w drugiej połowie XX w. zaowocował pojawieniem się na rynku nowych rodzajów żywności. Pojawienie się nowych produktów spożywczych było wynikiem poszukiwania alternatywnych źródeł białka zwierzęcego, ale wynikało także z chęci zaspokojenia wyszukanych upodobań smakowych konsumentów.

 

Większość gatunków ślimaków oraz małży jest jadalna i wykorzystywana jako pokarm dla człowieka. Spożywanie mięczaków budzi odmienne i niekiedy skrajne oceny konsumenckie – do uznania tych produktów za przysmak i niezwykle ekskluzywną przekąskę. Ślimaki jadalne pozyskiwane są ze środowiska naturalnego, jak również z hodowli fermowych. W okresie ostatnich trzydziestu lat obserwuje się wzrost spożycia ślimaków jadalnych na świecie. Rośnie zapotrzebowanie zarówno na ślimaki wolno żyjące, jak i hodowane systemem fermowym. Od lat 90. ubiegłego wieku obserwuje się również tendencję do wzrostu ilości ślimaków pozyskiwanych z ferm kosztem ograniczenia ich pozyskiwania ze środowiska naturalnego.

Katedra Higieny Żywności Zwierzęcego Pochodzenia, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br