ŚLIMAKI W KUCHNI W MOLEKULARNEJ

56947b29284c641e971d22ff1b7a7548Przemysław Kuśnierek od kilku lat jest właścicielem firmy CHIVE, zajmującej się wyspecjalizowanym doradztwem gastronomicznym.

W 2002 roku brał udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa zakończonego sukcesem. Publikował przepisy i artykuły dla gazet: Strzelec Opolski, 7Dni, Nowa Gazeta Lokalna, GAzeta Wrocławska prowadził program kulinarny „CoolinariaPark" w Radio Park z Kędzierzyna Koźla.

Współuczestniczył w tworzeniu przepisów do książki „Gotuj z sercem". Przyczynił się do otwarcia kilku obiektów restauracyjnych oraz pomocy już działającym lokalom.

Aktualnie jego przepisy i artykuły można znaleźć w europejskim magazynie LejdizMagazine.

Jest felietonistą portalu WszystkoDlaKucharzy.com, prowadzi własny blog kulinarny „Szczypior Gotuje", pracuje nad swoją autorską książką.

Na co dzień prężnie pracuje w „gastronomicznym świecie", jako Szef Kuchni służy swoją wiedzą w szkoleniach oraz doradztwie gastronomicznym dla nowych jak i obecnych Restauratorów.

CHIVE PISZE :
20 kwietnia ruszył sezon na zbieranie ślimaków i potrwa do 31 maja. Dla koneserów tych (UE zaliczyła pospolitego ślimaka do kategorii ryb śródlądowych) smacznych „rybek" zamieszczę w miesiącu maju kilka przepisów na dania z wykorzystaniem ślimaka w kuchni.

Dla leniwych zbieraczy zapraszam do odwiedzenia polskiej ekologicznej hodowli ślimaka www.snailsgarden.com gdzie można zakupić te małe stworzonka - począwszy od żywego okazu, po „kawior z jaj ślimaka" kończąc na kremie... po goleniu – bardzo dobry na marginesie ujmując.

1965013 726584774040411 389564953 nŚlimaki od firmy www.snailsgarden.com z ekologicznej hodowli ślimaków afrykańskich Helix Aspersa Müller, Helix Aspersa Maxima oraz Helix Pomatia z regionu Warmii i Mazur.

Już wkrótce ślimaki znajdą się w karcie menu Palac Jugowice
Sezon na ślimaki uważam za rozpoczęty !!

Tym samym Snails Garden dołączył do grona współpracujących z moją firmą, której działania skierowane będą na promowanie tych ekologicznych produktów w kuchni polskiej... i nie tylko

1238277 743447505687471 8190969280903518924 nNie byłbym sobą, gdybym ze ślimaków nie zaczął kombinacji smakowych na talerzu:

Fot. WYSPA ŚLIMAKÓW

Ślimak afrykański Helix Aspersa, jadalna ziemia w trzech smakach, grzyby shimeji, mikro zioła, kwiaty jadalne, sos z liści kafiru & Porto

ps...

Panie Przemysławie z niecierpliwością czekamy na Przepisy Kulinarne :)

 

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br