Gault & Millau

GaultMillau kawior slimakiPozdrawiamy ze stolicy ślimaka i kawioru białego – Pasłęk, Mazury Zachodnie. Danie to otwierało pierwszą galę Gault&Millau, przewodnika po najlepszych restauracjach - wówczas otrzymałem główną nagrodę Szef Kuchni Tradycyjnej 2015 a restauracja została sklasyfikowana na dwie czapki – Bartosz Budnik.

Bartosz Budnik - prekursor kuchni Slow Foodowej w Polsce! Restauracja Romantyczna & SPA Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich, pod przywództwem Pana Bartosza, jako pierwsza w Polsce, otrzymała rekomendację Slow Food Polska! Była wyróżniana corocznie najwyższą liczbą sztućców w rankingu 100 Best Restaurants, w 2013 otrzymała tytuł Najlepsza Restauracja w Polsce, w 2012 nagroda najlepsza restauracja Hotelowa w Polsce.

W jej dorobku jest również nagroda Hermes Poradnika Restauratora w kategorii restauracja hotelowa. W hotelu Spa dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie pracował 9,5 roku. Aktualnie dalej szuka inspiracji zawodowych i rozwija się w Hotelu Bryza Resort & Spa w Juracie na stanowisku Szef Kuchni.

Bartosz Budnik - Szef Kuchni Hotelu Bryza Resort & Spa

Dyplomowany Mistrz, propagator zdrowego jedzenia, bez sztucznych wzmacniaczy smaku, gotuje wykwintnie i nowatorsko z naturalnych składników. Jego kuchnia pełna jest zdrowych i ekologicznych produktów. Podróżnik po Polsce i Europie. Absolwent wielu szkoleń i staży, laureat wielu nagród. W doskonaleniu się w zawodzie pomogła mu praca w renomowanych restauracjach na Pomorzu.

- Inspiruje mnie wiele kuchni, najbardziej cenię sobie kuchnię Polską. Bazuję na bogactwie naszych rodzimych produktów, a zwłaszcza cenię sobie te, które pochodzą od lokalnych dostawców. Prowadzę kuchnię autorską, której poświęcam się w stu procentach, dlatego poszukuję najlepszych produktów od najlepszych dostawców. Nie boję się eksperymentowania, lubię poszukiwać inspiracji w oparciu o nowe produkty.

Przykładem tu są ślimaki, które od lat są flagową pozycją w mojej karcie, a także kawior ze ślimaka, który jest cenionym przysmakiem wśród moich gości. Wzbogaca dania nie tylko poprzez smak ale także swą strukturę i konsystencję. Staram się zaskakiwać moich gości i do dziś pamiętam pierwsze zdziwienie i ich pozytywne wrażenia po degustacji menu z kawiorem.

Dlatego używam kawioru jako luksusowego dodatku do dań. Jedną z propozycji jest polędwica z łososia bałtyckiego kandyzowana w miodzie lipowym i soli himalajskiej, kawior ze ślimaka, pudding z koziego sera Oberland z mleczkiem z dyni, bąblami z cytryny i konfiturowanym rajskim jabłuszkiem. Danie to otwierało pierwszą galę Gault&Millau, przewodnika po najlepszych restauracjach. wówczas otrzymałem główną nagrodę Szef Kuchni Tradycyjnej 2015 a restauracja została sklasyfikowana na dwie czapki.

Sądzę, że musimy jeszcze popracować nad wykreowaniem mody na lokalne produkty, dostrzec w swoim regionie rodzimych producentów z naturalnym, dobrej jakości produktem. To zapewne praca na kolejne lata..

Polędwica z łososia bałtyckiego kandyzowana w miodzie lipowym i soli himalajskiej, kawior ze ślimaka, pudding z koziego sera Oberland, mleczko z dyni, bąble z cytryny, konfiturowane rajskie jabłuszko.

Wykonanie: BARTOSZ BUDNIK

Foto dania: MARIUSZ MARTYNIAK

Bartosz BudnikBARTOSZ BUDNIK KAWIOR ZE SLIMAKA

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br