Snails Garden & Euro-Toques Polska

 7000 kucharzy i szefów kuchni w Zjednoczonej Europie!

Snails Garden & Euro-Toques Polska

Dnia 15 marca w Hotelu Jan Sander odbyło się - Walne zebranie Stowarzyszenia Euro-Toques Polska. Na zaproszenie podczas zebrania Firma Eko Snails Garden przedstawiła zarys swojej działalności. Jedną z atrakcji był zorganizowany pokaz LIVE COOKING, który poprowadził wybitny mistrz kuchni - Krzysztof Gawlik, posiadacz tytułu Executive Chef na New York University of Technology.

Pan Krzysztof zaprezentował kilka dań z wykorzystaniem ślimaków śródziemnomorskich marki Snails Garden  z rodzaju Helix aspersa Muller. W dalszej części trwały obrady, uroczysty obiad i losowanie upominków.

Euro-Toques International (ETI)

Jean Bos
Prezes Euro-Toques Polska
Źródło : http://www.eurotoques.pl/

Kucharska Wspólnota Europejska, którą tworzy ponad 7000 kucharzy i szefów kuchni w Zjednoczonej Europie. Rok 1986 r. zapoczątkował powstanie tej mocnej i stabilnej organizacji, a zaczęło się od dwóch "wielkich nazwisk", Romeyer Pierre i Paul Bocuse, wizjonerów, którzy postanowili wprowadzić nową jakość produktów do produkcji żywności.

Siedzibą ETI jest Bruksela, dzięki temu mamy większy dostęp do instytucji europejskich, możemy działać bezpośrednio z decydentami i politykami na szczeblu europejskim a także uczestniczyć bezpośrednio w tworzeniu sieci uprzywilejowanych kontaktów z Komisją, Radą Ministrów, Parlamentem Europejskim i Komitetem Regionów Europy. Mamy również możliwość koordynowania działań naszych krajowych urzędów.

Głównym celem i kierunkiem działania ETI jest promocja najlepszej żywności i jakości produktów regulowanych przez instytucje europejskie i krajowe. Wszyscy członkowie stosują się do kodeksu, który jest zobowiązany do wspierania jakości i tradycji kulinarnej z każdego kraju i regionów Europy.

W Polsce, jako Euro-Toques Polska(ETP), oficjalnie działamy od 8 lutego 2010 r. jednak na jego stworzenie pracowaliśmy od marca 2009 r.

Jako ETP chcemy być jako ważny i decyzyjny partner dla instytucji europejskich w celu ochrony jakości i smaku żywności, promować Know-how żywności Rzemieślników, ułatwiać wymianę pomiędzy kucharzami w całej Europie. Pragniemy podtrzymywać polską kulturę i tradycję kulinarną. Podnosić poziom świadomości konsumentów poprzez edukację i dobre nawyki żywieniowe. Będziemy zajmować się promocją zdrowia poprzez zapewnienie zdrowej żywności bez dodatków chemicznych w produktach spożywczych, poprzez promowanie produktów naturalnych, sezonowych. Będziemy czuwać nad prawidłowym oznakowaniem informacji, aby zapewnić konsumentom istotne informacje potrzebne do dokonania odpowiedzialnego wyboru. Będziemy chronić kulinarne dziedzictwa europejskie w ich różnorodności, pochodzeniu i typowości.

Jesteśmy Stowarzyszeniem ponad podziałami, jesteśmy Stowarzyszeniem bez granic.....

 

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br