ŚLIMAKI I SELEN - PIERWIASTEK ŻYCIA

ŚLIMAKI SĄ BOGATYM ŹRÓDŁEM SELENU. ZAWARTOŚĆ "PIERWIASTKA ŻYCIA" JEST PORÓWNYWALNA DO TEJ, KTÓRA JEST NOTOWANA W PRZYPADKU RYB.

 

selen slimaki SnailsgardenŚlimaki są bogatym źródłem selenu. Zawartość "pierwiastka życia" jest porównywalna do tej, która jest notowana w przypadku ryb. Z analiz Katedry Higieny Żywności Zwierzęcego Pochodzenia z Lublina wynika, że więcej drogocennego składnika posiadają ślimaki hodowlane.

W organizmie człowieka selen spełnia bardzo pożyteczną funkcję przeciwutleniacza, ograniczającego szkodliwe procesy peroksydacji lipidów, DNA i RNA, chroni komórki przed deformacją i uszkodzeniami genetycznymi.

Brak selenu lub jego niedostateczny poziom w organizmie człowieka prowadzi do kardiomyopatii i zawału mięśnia sercowego, dystrofii i zwłóknienia trzustki oraz osłabienia odporności, czyli zespołu objawów nazwanych chorobą niedoboru selenu.

Przeprowadzone badania wykazały w mięsie ślimaków jadalnych zróżnicowany poziom selenu w zależności od gatunku i miejsca ich pozyskiwania. Ślimaki winniczki, które przebywają w środowisku naturalnym kumulują istotnie mniej selenu od ślimaków hodowlanych. Środowisko naturalne jest zróżnicowane pod względem zawartości selenu, co ma wpływ na jego poziom w mięsie ślimaków. Wykazano także, że gotowanie a następnie mrożenie nie miały istotnego wpływu na poziom selenu.

- Wniosek jest taki: selen jest dostępny w naszej diecie trzeba tylko poszukać i dobrze skomponować codzienny jadłospis. Zawsze należy zwracać uwagę na różnorodności. Dlatego idealnie nadają się ślimaki hodowlane polskiego pochodzenia z dużą zawartością selenu. Opłaca się postawić na taki interes, który mamy możliwość z powodzeniem rozwijać. Obecnie wiele ludzi decyduje się na świetne możliwości jak hodowla ślimaków jadalnych. Współczesna hodowla ślimaków to doskonała opcja do wykorzystania, a również idealny pomysł na uzyskanie dodatkowego przychodu - komentuje Grzegorz Skalmowski, właściciel Snails Garden.

Czytaj cały reportaż - Ślimaki są bogatym źródłem selenu / http://www.portalspozywczy.pl/

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br