SKORZONERA – CZARNE SZPARAGI

Skorzonera, szparaga zimowa, wężymord występuje w postaci czarnych korzeni, które w smaku przypominają szparagi, jednak są nieco ostrzejsze, bardziej sycące, a zapach bardziej subtelny. Nazwa wężymord pochodzi z czasów, gdy w medycynie ludowej używano tego warzywa jako leku na jad żmij, do dziś przypisuje mu się właściwości lecznicze. Przywędrował do nas z Hiszpanii i szybko podbił kubki smakowe największych smakoszy w Europie.

Skorzonera jest wspaniałym, wykwintnym i bardzo zdrowym warzywem, który zawiera fruktozę, mnóstwo pierwiastków: sód, potas, magnez, wapń, żelazo, fosfor, chlor, karoten, a także witaminy: E, B1, B2, C.

Współczesna medycyna potwierdza, że skorzonera wzmacnia układ odpornościowy, działa odwadniająco, leczy trądzik, odmładza skórę, a także poprawia pracę mózgu i odbudowuje organizm. Można dodawać ją do zapiekanek i surówek lub spożywać jako przekąskę.

 

Cena: Napisz do nas

brak

menu weselne

 CLF pros

WITAMY NA STRONIE

Zachęcamy do uatrakcyjnienia swojego menu oryginalną i niepowtarzalną kuchnią z naszymi produktami, które z pewnością staną się nietypową atrakcją na Państwa stole.

Projekt graficzny: Virtual People

 

 

loga stopka br